background
Hizmetler

Yoga

Yoga
Zihninizi stresten arındırın.

Yoga Nedir? 

Yoga geçmişi 5000 yıl kadar eskiye dayanan, Hindistan kökenli bütüncül bir “iyi olma sistemi” olarak tanımlanabilir. Bu bütüncüllük, yoganın fiziksel, zihinsel, duygusal ve ruhsal olanla bir bütün olarak ilgilenmesinden ileri gelmektedir.

Yoga bir inanç sistemi değildir. Onu, iyi olmaya yönelik bir rehber niteliği taşıyan teknikler bütünü olarak tanımlamak daha doğru olacaktır.

Neden Yoga?

Yoga pratikleri bir bütün olarak bedeninize, zihninize ve ruhunuza iyi gelecektir. Pek çok araştırma yoganın insana bir bütün olarak hangi yönlerden iyi geldiğini göstermektedir. Yoga yapmak;

Stres, kronik endişe, depresif ruh hali gibi duygu durumlarında yatışmaya yardımcı olur.
Zihni rahatlatır ve işleyen belleğin verimini arttırır.
Vücudun bir bütün olarak zindeleşmesini ve fit bir görünüme kavuşmasını sağlar; yaşam kalitesini arttırır.
Kronik ağrıların azalmasına yardımcı olur.
Yoga ile İlgili Yanlış Bilinenler
Yoga yapmak için esnek bir vücuda sahip olmanız gerekmez. Ama yoga yapmak süreç içinde daha esnek olmanızı sağlayacaktır.
Yoga bir din değildir. Yoganın ruhsal yönü uygulayıcısının kendi bedeniyle, zihniyle ve dünyayla kurduğu ilişki üzerinden şekillenir.
Yoga yapmak için hayatınızı ona adamanız gerekmez. Ne kadar vakit ayırmak isterseniz, o kadar ayırırsınız. İsterseniz haftada bir saat, istersen her gün birkaç saat yoga yapabilirsiniz.
Yoga çok karmaşık değildir. Ne kadar derinleşmek isterseniz, yolculuğunuzu nereye taşımak isterseniz o kadar ileriye gidersiniz.